Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

fss info title

 
 
Вживання працівниками алкоголю дуже часто є причиною нещасних випадків, у тому числі тяжких та із смертельним наслідком. Навіть невеликі дози алкоголю згубно діють на центральну нервову систему. Під впливом малих доз алкоголю, які не викликають помітного сп'яніння, зменшується швидкість рухових реакцій людини, знижується працездатність, прискорюється стомлюваність. Наслідком цього знижується відчуття свідомості, мислення втрачає свою послідовність, концентрація уваги ускладнена, порушується орієнтація щодо оточуючих і навіть стосовно власної особи.

Усе це унеможливлює перебування працівника на робочому місці. Опиняється під загрозою життя і здоров’я як його самого, так і оточуючих, особливо під час виконання робіт із застосуванням різних механізмів, обладнання, роботи на транспортних засобах тощо.

Вживання алкоголю навіть напередодні робочого дня буває причиною травм. Ще більша ймовірність травм, коли людина з'являється у стані сп'яніння на роботу.

З початку року у м. Ковель, Ковельському та Старовижівському районах сталося 10 нещасних випадків на виробництві, в тому числі 2 із смертельним наслідком. Два випадки сталося в стані алкогольного сп’яніння ,один з яких із смертельним наслідком.

Приміром 4 січня 2019 року стався нещасний випадок з оператором котельні ТОВ «ВОЛМА». Члени комісії ознайомилися з технологічним процесом транспортування тирси від циклона до водогрійного котла, а також температурним графіком роботи котла в дану зміну. Отож комісія дійшла висновку, що потерпілий міг заснути в приміщенні котельні та не заповнити бункери дозування тирси в водогрійний котел, оскільки згідно температурного графіку роботи котла, температура води всю зміну знижувалась. Аби швидше заповнити бункер, потерпілий взяв лопату для прибирання снігу та пішов у бункер відвантаження тирси і почав підгрібати тирсу до шнека. Оступившись, потерпілий потрапив до шнекового транспортера. Внаслідок потерпілий отримав травми несумісні із життям.

Основною організаційно причиною настання нещасного випадку є порушення вимог інструкцій з охорони праці, а супутньою психофізіологічною – перебування потерпілого в стані алкогольного сп’яніння.

19 липня 2019 року при огляді електролафети черговий електрослюсар ТОВ «Дубечненській керамічний завод»перебував не за пультом керування, а на платформі електролафети. Потерпілий увімкнув привід руху електролафети. Так як момент початку руху електролафети не плавний, а є невеликий ривок, потерпілий втратив рівновагу, оступився і нога стала в безпосередній близькості до шестерень приводу руху механізму, які спочатку захопили штани, а потім і праву ногу. Шестерні приводу руху електролафети збоку не були захищені кожухом. Внаслідок потерпілий отримав важку травму правої стопи, неповний травматичний відрив I-II-III пальців.

Основною технічною причиною настання нещасного випадку є незадовільний технічний стан засобів виробництва, а супутньою психофізіологічною – перебування потерпілого в стані алкогольного сп’яніння.

Враховуючи викладене вище рекомендуємо роботодавцям не послабляти контроль за дотриманням робітниками трудової і виробничої дисципліни, у разі виявлення працівника у стані алкогольного сп’яніння негайно вживати заходи впливу на порушника, працівник підлягає обов’язковому відстороненню від виробничого процесу задля попередження випадків травмування, оскільки опиняється під загрозою життя як його самого так і оточуючих.

Ковельське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт