Відомості про район
Райдержадміністрація
Прес-центр
РДА і громадськість
Районна рада
Місцеві ради

Bezymyannyj 12

 
 
 
На даний момент на території Старовижівського району активність шкідника не виявлена. Проте за даними проведених обстежень та зверненням громадян у Луцькому та Рожищенському районах відмічений вихід із місць зимівлі та шкодочинність  оленки волохатої, або бронзівки волохатої (Epicometes hirta Poda.), яка харчується на кульбабі.

За теплої сонячної погоди проходитиме інтенсивне заселення шкідником насаджень плодових культур, плантацій суниці, декоративних рослин та озимого ріпаку. В залежності від термінів цвітіння жуки мігрують з культури на культуру, пошкоджуючи  бутони,  квіти, зав’язь, молоді листочки. Заселення насаджень плодових культур розпочинається з фази рожевого пуп’янка і триває впродовж цвітіння дерев. 

Небезпечний шкідник – поліфаг. Жуки чорні, покриті густими сірими волосками, на надкрилах білі плями, довжина – 8-13 мм. Зимують вони в ґрунті. Жуки літають в теплі сонячні дні. 

Шкодять жуки, які ранньою весною виходять з ґрунту і живляться пиляками та маточками перших квітучих рослин (кульбаба, тюльпани, нарциси), а пізніше переходять на квітучі плодові дерева та ягідники (абрикос, персик, слива, вишня, груша, яблуня, суниця). За лічені години об'їдають цвіт, тим самим знищують майбутній врожай. В холодну похмуру погоду дорослі комахи не активні, ховаються в ґрунті. Значні пошкодження цей шкідник завдає в посушливі роки. Після цвітіння садів оленка волохата мігрує на поля і живиться квітами злаків, рослинами родини хрестоцвітих та інших культур. 

Для зменшення шкідливості на присадибних ділянках можливо проводити струшування жуків з плодових дерев з попереднім обприскуванням холодною водою (жуки стають в’ялими і не злітають), встановлюють пастки – яскраві сині коритця чи миски з холодною водою (жуків приваблює синій колір) з наступним збиранням і знищенням шкідника. До цвітіння саду рекомендується обробити ґрунт під деревами інсектицидами.

Захисні обробки проводять інсектицидами згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні» з дотриманням регламентів їх застосування. Для боротьби з оленкою волохатою  рекомендовані препарати: Біскайя 240 OD, МД, (ріпак), Каліпсо 480 SC, КС (яблуня та суниця), Маврік, ЕВ, (ріпак, яблуня) та  інші згідно «Переліку…».                                                                           При роботі з пестицидами суворо дотримуватись правил техніки безпеки та регламентів їх застосування!!!

Обробітки необхідно проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години. 

Не менше як за три доби, про час та місце  проведення обробітків, необхідно обов`язково попереджувати голів сільських і селищних  рад, ОТГ та пасічників.

Збройні Сили України
Центр надання адміністративних послуг
Старовижівщина туристична
Підрозділи органів влади
Державні ресурси:
Вхід на сайт